«

Vali Çiçek, Ardahan’da eğitim seferberliği başlattı

Google News


Vali Hayrettin Çiçek, Ardahan’ın eğitimdeki başarı sıralamasını yukarı çıkarmak için il genelinde eğitim seferberliği başlattıklarını söyledi.

featured

Vali Çiçek, Ardahan’da eğitim seferberliği başlattı

Özkan KARAKAYA / ARDAHAN – BHA

Göreve geldiği günden itibaren Ardahan’ın sorunlarının çözümü için yoğun bir çalışma içerisine giren Vali Hayrettin Çiçek, yaptığı basın toplantısında Ardahan’ın en büyük probleminin eğitim olduğuna vurgu yaparak,” Eğitimde başarı sıralamasına baktığımızda 81 il içerisinde 77. sıradayız. Kesinlikle bunu değiştirmemiz gerekiyor. Onun içi takviye kurslarla eğitimdeki başarı çıtasını yukarı doğru çıkartmayı hedefliyoruz” dedi.

İl genelinde üniversite ve ortaöğretim başarı oranının istenilen düzeyde olmadığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu manada eğitimle ilgili çok ciddi bir eğitim seferberliğine ihtiyacımız var. Öğretmen atamaları sürekli yapıldığı için önemli bir sıkıntımız yok, geçmişe baktığımızda çok iyi durumdayız hükümetin bu konuda ki çalışmaları taktire şayandır. Milli Eğitim Müdürümüze gerekli talimatları verdim, inşallah eğitim seferberliği ile özellikle hafta sonları eğitimde fırsat eşitliğini sağlayarak sayın cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda çocuklarımıza takviye kurslar vereceğiz. Cumartesi pazar günleri öğrencilerimiz ücretsiz olarak bu uygulamadan faydalanacaklar” açıklamasında bulundu

Vali Çiçek, Ardahan’da eğitim seferberliği başlattı

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *