Gündem

Ulus’ta Keçideresi Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kuruldu


Keçideresi Köyünde kurulumu tamamlanan S.S Keçideresi Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi” Kurucu üyeleri, köylülerle istişare toplantısı düzenlendi.

Yaşar TONBAK / BARTIN- BHA

Bartın İli Ulus İlçesi Keçiredesi Köyünde bir süredir kurulum çalışmalar başlatılan “Keçideresi Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin” kurulum çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.
Kooperatifin resmi kurulum çalışmalarının tamamlanasının akabinde kurucu başkan, Ferdi Özer başkanlığında, Köy Muhtarı İbrahim Özer’in da katılımı ve köylülerinde iştirakiyle toplantı düzenlendi.
Kooperatifin geçici başkanı Ferdi Özer, kooperatifin kurulumunun tamamlandığını ve bundan sonraki sürecinde köylülerin üyeliğinin başlatılmasının olduğunu söyledi.

Kooperatifin geçici başkanı Ferdi Özer şunları kaydetti:

“Kurulumu tamamlanan Kooperatifin köyümüz açısından çok önemli, başlığında da belirtildiği üzere, Hayvancılık, orman, arıcılık ve tarımsal alanda ve diğer alanlarda çalışmalarda bulunacaktır. Bu nedenle tüm köylülerimizin kooperatifimiz üye olmaları kendileri ve köyümüz adına önemlidir. Bu gün burada, kurulumunu tamamlandığınız Kooperatifimizle ilgili sizleri bilgilendirmeye çalıştık ve istişarelerde bulunduk. Katılımınız başta değerli muhtarımız Sayın İbrahim Özer, beye ve tüm köylülerimize teşekkürlerimi sunuyor, herkesi üye olmaya davet ediyorum.”
Kooperatifin belirli üyeye sahip olmasının akabinde, tüzükte belirtildiği şekil ve şartlarda Genel kurulunu yapacağı kaydedildi.

Köy Muhtarı İbrahim Özer’de, köylerinde Tarımsal alanda faaliyet gösterecek Kooperatifin kurulmasının kendilerini köylüleri adına  çok sevindirdiğini söyledi.

Köy muhtarı İbrahim Özer, şunları kaydetti:

“Kooperatifin kurulum aşamasında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bunlar köyümüz için önemli çalışmalardır.  5 yıla yakındır muhtarlık yapıyorum ve çok sayıda hizmeti köyümüze aldık. Köylülerimizin yaşam kalitesinin yükseltilmesi için önemli çalışmalarda bulunduk. Sizler, daha iyi hizmetlere layık insanlarsınız. köyümüze daha çok hizmetler almamız yönünde önümüzdeki dönemde yeniden muhtarlığa adayım. Kooperatif başkanlığı ile sırt sırta vererek çalışmalarda bulunacağız inşallah” ifadesinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu