Gündem

Turizmin yeni gözde adresi Soğanlı Vadisi oldu


Kapadokya’nın önemli giriş noktalarından olan Yeşilhisar ilçesi Soğanlı Vadisi, Valilik desteği ile yapılan akustik ışıklandırma ile bambaşka bir çehreye büründü.

featured

Turizmin yeni gözde adresi Soğanlı Vadisi oldu

Yasin DALKILIÇ / Kayseri – BHA

Nevşehir’de bulunan Kapadokya’nın önemli giriş noktalarından olan Yeşilhisar ilçesi Soğanlı Vadisi, Valilik desteği ile yapılan akustik ışıklandırma ile çok değişti. Sıcak hava balonlarının da uçuş yaptığı bölgede bu yıl Yeşilhisar ilçe nüfusunun 10 katından fazla bölgeye yabancı turist geldi.

 

Soğanlı Bebekleri, Kayısısı, Sultan Sazlığı ile tanınan Yeşilhisar, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in bizzat gayreti ile Soğanı Vadisi ile de ön plana çıktı. Birçok Kaya Kiliseyi barındıran bölgeden yapılan restorasyon çalışmasının ardından yürüme alanları da oluşturuldu. Bölgenin tanıtımına yönelik yapılan çalışmalarının ardından sıcak hava balonlarının da uçuş yaptığı Soğanlı Vadisinde akşamları dikkat çekmesi için akustik ışıklandırma yapıldı. Yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanı olan Soğanlı Vadisi bölgeye uygun tonların kullanıldığı ışıklandırma ile çehresi değişti. Sıcak hava balonları ve diğer turistik çalışmalarla son 1 yılda ilçe nüfusunun 10 katından fazla yabancı turist geldi.

 

Turizmin yeni gözde adresi Soğanlı Vadisi oldu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu