Gündem

Turhal, Bin 350 metrelik hatla su baskınları önlenecek


Turhal, Bin 350 metrelik hatla su baskınları önlenecek

Turhal’ın en büyük yağmur suyu hattı projesi kapsamında, Mimarsinan, Cumhuriyet ve Osmangazi mahallelerinden gelen yağmur sularının toplandığı Şahin Sokak’tan başlayarak Millet Bahçesinin yanından geçerek Yavşan Köprüsü kenarından Yavşan Deresine bağlanan hatta çalışmalarda sona gelindi. Yağmur sularını güvenli bir şekilde toplayacak 350 metrelik açık ve 1000 metrelik kapalı hattan oluşan 1350 metrelik bir hat ile su baskını sorununa çözüm getirecek.

Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, projeyi yerinde inceleyerek, vatandaşların sorunlarını giderecek olan bu projede sona yaklaşıldığını söyledi. Bekler, “Yağmur suları, ilçemizin en büyük sorunlarından biriydi. Özellikle Mimarsinan, Cumhuriyet ve Osmangazi mahallelerimizde, yağışların şiddetli olduğu zamanlarda, Şahin Sokak’ta su baskınları yaşanıyordu. Bu durum, hem vatandaşlarımızın hem de esnaflarımızın mağduriyetine neden oluyordu. Biz de bu sorunu çözmek için Turhal’ın en büyük yağmur suyu hattı projesini hayata geçirdik. Bu proje sayesinde, yağmur suları, Şahin Sokak’ta yapımına devam ettiğimiz, açık ve kapalı 1350 metrelik Turhal tarihinin en büyük yağmur suyu hattı ile Yavşan Deresine taşınacak. Böylece, su baskını gibi durumlar oluşmayacak.” dedi.

Bekler, projeyi kendi imkânlarıyla yaptıklarını belirtti. Projenin tamamlanmasıyla, su baskını sorununun çözüleceği ve bölge altyapısının daha da güçleneceğini ifade etti.

Bekler, “Projenin yapımında sona geldik. Kısa süre içinde tamamlayarak, vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bu proje, ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu