«

Trabzon’da Ulusal Pediatri Kongresi yapıldı

Google News


Trabzon’da Ulusal Pediatri Kongresi yapıldı

KTÜ Pediatri Derneği Başkanı Prof. Dr. Fazıl Orhan, Kongre Başkanı Prof. Dr. Ayşenur Bahadır, Kongre Başkanı Prof. Dr. Murat Çakır ve Proje Koordinatörü Eyce Turizm Acenta Müdürü Kürşat Yıldız organizesinde düzenlenen Kongre açılışı, Cumhuriyetin minik bekçilerinin korosu ile coşkulu bir şekilde yapıldı. Türkiye’nin dört bir yanından uzman doktor ve öğretim üyeleri ile birlikte, Takeda İlaç, Novonordisk, Valens İlaç, Mamsel İlaç, Abdi İbrahim, Nestle, Sanofi, Biofarma, Nutricia gibi bir çok ulusal ve uluslar arası ilaç firmalarının sponsorluğunda gerçekteştirilen 4. Karadeniz Pediatri Günleri, ulusal kongre tadında faydalı ve ses getiren bir etkinlik oldu.

Kongreye katılan akademisyen ve doktorlar etkinlik ile ilgili, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’ya, Karadeniz Teknik Üniversitesi Pediatri Derneği yönetim kurulu ve kongre düzenleme kurulu ile Kongre organizatörlüğünü 4 yıldır üstlenen Eyce Turizm Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bektaş ve Proje Koordinatörü Eyce Turizm Acenta Müdürü Kürşat Yıldız’a teşekkür ettiler.

4. Karadeniz Pediatri Günleri Kongresi’nde Allerji ve İmmunoloji Oturumu, Metabolizma Oturumu, Nefro-Romatoloji Oturumu, Endokrin Oturumu, Hematoloji Oturumu, Enfeksiyon Oturumu, Nöroloji Oturumu, Çocuk Psikiyatrisi Oturumu gibi birçok bilimsel oturumda çocuk ve çocuk sağlığının en güncel konuları paylaşıldı.

Proje Koordinatörü Eyce Turizm Acenta Müdürü Kürşat Yıldız, kongre sonrasında yaptığı açıklamada, “Çocuklarımızın sağlığı için bir araya gelerek, geleceği daha sağlıklı bir şekilde şekillendiren bu özel günde ulaşımdan konaklamaya, transferden operasyona kadar bize eşlik ettiğiniz için tüm katılımcı hocalarımıza, destek veren ilaç firmalarımıza minnettarız. Karadeniz’in en büyük turizm acentesi Eyce Turizm ailesi olarak Karadeniz Pediatri Günleri’ne desteğe devam edeceğiz.” dedi.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *