«

Trabzon halkı Filistin için ayağa kalktı

Google News


Trabzon halkı Filistin için ayağa kalktı

Canise AYDOĞAN/TRABZON – BHA

Dünyanın gözü önünde savaş suçu işleyen İsrail, ayrım gözetmeksizin Filistinli sivilleri katlediyor. Filistin’de yaşanan zulme karşı Trabzon halkı sessiz kalmadı. Kent Meydanında toplanan yüzlerce kişi, İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıları kınadı. Trabzon meydanında “Müslümanlar Birleşin” sloganlı pankartlar açıldı. Halk, Filistin bayrakları ile beraber “Kahrolsun İsrail” sloganlarını attı.
İsrail’e tepki gösteren Ortahisar Ak Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu,” Müslümanların gereği olarak Müminler bir duvarın tuğlaları gibidir. Bir uzvun parçaları gibidir. Birine bir şey olsa, o acıyı bütün uzuv çeker. Hani imanın en zayıf noktası kalbe lebuz etmektir derler ya bunu gösterdiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Sözün bittiği noktadayız” ifadelerine yer verdi.

Kur’an tilaveti yapan Abdullah Yayla, ” Onlar sanıyorlar ki biz sussak, mesele kalmayacak. Halbuki biz sussak, tarih susmayacak. Tarih sussa, hakikat susmayacak. Filistin davasına gönül verenler, Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için gözyaşı akıtanlar, meydanları ve sokakları doldurarak özgün Filistin davasına destek olanlar, İsrail’in katliamlarına sessiz kalmayacağız” dedi.

 

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *