«

Tokat’taki kentsel dönüşüme tüm STK’lar destek verdi

Google News


Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Ankara Mahallesi’nin imar yönündeki eleştirilerine Dedeman Otel’de düzenlenen toplantıyla yanıt verdi. Toplantıya katılan tüm STK’lar kentsel dönüşüme destek verdi.

featured

Tokat’taki kentsel dönüşüme tüm STK’lar destek verdi

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu Ankara Mahallesi’nin imara açılması ile ilgili eleştirilere Dedeman Otel’de basın mensupları ve STK temsilcileriyle düzenlenen toplantıda yanıt verdi. Başkan Eroğlu, AFAD’ın ve Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın 2021 yılı kararlarını paylaştı. AFAD tarafından yapılan 2021 yılında değerlendirmede Ankara Mahallesi’nin Çevre Yolu Erenler Kavşağı ile Bedesten Kavşağı arasında kalan güney bölümünde herhangi bir afet riski bulunmadığı belirtildi. Ayrıca Çevre Şehircilik Bakanlığı da mahalle için düzenlenmiş jeolojik-jeoteknik etüt raporunu onayladığı kaydedildi.

Tokat’ta Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm için çalışma başlatılan, Tokat Kalesi çevresinde 3 bin binanın yıkım işlemi için karar verildi. Kuzey Anadolu fay hattında bulunan bölge kentsel dönüşümle Ankara Mahallesine taşınacak. STK Başkanlarıyla kentte yapılacak kentsel dönüşüm için bir araya gelen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Küçük hesaplarla geciktirilen her kentsel dönüşümün kayıp edilecek bir zaman olduğuna inanıyoruz. Artık bizim çiçekle böcekle kayıp edilecek zamanımız yok. Şehirlerimizin gerçekleri var. Bu gerçekler için adım atmak zorundayız. Bunun içinde reçete yazdığımızda kentsel dönüşüm bu reçetenin en başında gelmektedir” diye konuştu.

Tokat’taki kentsel dönüşüme tüm STK’lar destek verdi

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *