«

Tıp eğitimine büyük katkı! Genel Cerrahi Atlası artık İngilizce olarak okuyucularla buluşacak

Google News


Tıp eğitimdeki ilk Genel Cerrahi Atlası artık İngilizce olarak okuyucularla buluşuyor.

featured

Tıp eğitimine büyük katkı! Genel Cerrahi Atlası artık İngilizce olarak okuyucularla buluşacak

ANKARA – BHA

Tıp eğitiminde ilk olan ve İngilizceye çevrilen Genel Cerrahi Atlası yazarı Doç. Dr. Mehmet Eren Yüksel yaptığı açıklamada;

“Sürekli gelişen bilim ve teknoloji ile birlikte tıp dünyasında yeni tedavi yöntemleri ve cerrahi teknikler ortaya çıkmaktadır. Ancak, tıp fakültesi öğrencilerinin eğitimleri boyunca öğrenmeleri, okumaları ve içselleştirmeleri gereken bilgi miktarı da giderek artmaktadır. Genel cerrahi ders kitapları çok önemli bilgiler içerse de, konularla ilgili öğretici görsellerde eksiklikler mevcuttur. Öğrenmeyi ve anlamayı kolaylaştırmak için, sık karşılaşılan cerrahi olgulara odaklanan daha fazla görselin ders kitaplarına dahil edilmesi faydalı olacaktır. Şu an mevcut olan cerrahi atlaslar cerrahi tekniklere odaklanmaktadır. Ancak, tıp öğrencilerinin cerrahi hastalıkların tanı ve tedavisini anlamaları da önemlidir. Bu ihtiyacı karşılamak için, incelenen konularla ilgili resimler ve açıklayıcı notlar içeren bir genel cerrahi atlası değerli bir kaynak olacaktır.” diyen Doç. Dr. Mehmet Eren Yüksel daha önce Türkçe olarak yayınlanan Genel Cerrahi Atlası İlk Atlas’ın İngilizce olarak yeniden basıldığını belirtti.

Doç. Dr. Mehmet Eren Yüksel

Tıp fakültesi öğrencilerine genel cerrahinin temel bilgilerini resimler ve kısa açıklamalar aracılığıyla öğretmeyi amaçlayarak tıp fakültesi öğrencilerinin genel cerrahi dalına ilgisini arttırmayı hedefleyen Doç. Dr. Mehmet Eren Yüksel, Genel Cerrahi Atlas’ının hem uluslararası alanda hem de Türkiye’de yabancı dille eğitim-öğretim yapan tıp fakültelerinde öğrencilere faydalı bir eser olacağını belirtti.

Tıp eğitimine büyük katkı! Genel Cerrahi Atlası artık İngilizce olarak okuyucularla buluşacak

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *