Gündem

Sivas’ta cami haritasında Aykut Kocaman ismi şaşırttı


Sivas’ta cami haritasında Aykut Kocaman ismi şaşırttı

BHA – SİVAS

Sivas’ın Selçuklu Mahallesi’nde yer alan tarihi Selçuklu Akşemsettin Cami, Google Haritalarında tuhaf bir isim karışıklığına sahne oldu. Eski millî futbolcu ve teknik direktör Aykut Kocaman’ın adının camiye eklenmesi, mahalle sakinlerini ve cami cemaatini şaşkına çevirdi.

Sivas'ta cami haritasında Aykut Kocaman ismi şaşırttı

Sivas’ta cami haritasında Aykut Kocaman ismi şaşırttı

Cami Dernek Başkanı Mahmut Uçtu, Aykut Kocaman’ın isminin camiye eklenmesiyle ilgili olarak, “Aykut Kocaman’ı da severiz. İsmi de böyle yapılara layık. Haritalara Aykut Kocaman Cami yazmışlar. Güzel isim vermişler. İnşallah o da hayırlar yapıyordur. Fakat bu yanlışın düzeltilmesini istiyoruz. Bazen Akşemsettin Cami’yi bulamıyorlar. Aykut Kocaman ağabeyimizi de buraya bekleriz. Kendisini buraya davet ediyoruz. Görenler şaşıyorlar,” şeklinde konuştu.

Sivas'ta cami haritasında Aykut Kocaman ismi şaşırttı

İsmi görünce çok şaşırdık

Selçuklu Mahallesi Muhtarı Mustafa Kemal Işık, caminin 1996 yılında hizmete açıldığını ve o günden bu yana aynı isimle anıldığını belirterek, “Fakat haritalarda Aykut Kocaman Cami yazılınca konum olarak Akşemsettin Cami geçmektedir. Aykut Kocaman ülkemizin yetiştirdiği nadir sporculardan birisi. Kendisini severiz. Fakat bizler camimizin kendi ismiyle zikredilmesini, arama yapılınca da Akşemsettin Cami olarak görülmesini istiyoruz. İsmi görünce çok şaşırdık. Kurulduğu günden beri Akşemsettin Cami olarak geçiyor. Sivas’ımızda Fatih Mahallemizde bir Akşemsettin Camimiz daha var. Bu karışıklığın düzeltilmesi iyi olur,” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu