«

Ordu’ya yeni turizm destinasyonları kazandırmaya devam edeceğiz

Google News


Başkan Güler: Ordu’ya yeni turizm destinasyonları kazandırmaya devam edeceğiz

ORDU – BHA

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından kısa süre önce yapımı tamamlanarak Ordu turizminin hizmetine sunulan Fatsa Adası’nı ziyaret eden Başkan Güler, vatandaşlarla çay içip sohbet etti. Büyükşehir Belediyesinin ücretsiz sefer düzenlediği Fatsa Adası’nı ziyaret eden vatandaşlar manzaraya hayran kalırken aileleri ile birlikte deniz ortasında yaşadıkları keyifli anların ise tadını çıkarıyor.

“Ordu turizmine katkısı tartışılmaz”

Açılışının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen adayı 10 binin üzerinde kişinin ziyaret ettiğinin altını çizen Başkan Hilmi Güler, yapılacak yeni turizm yatırımları ile Ordu’nun var olan turizm potansiyelinin daha da yukarıya çıkartılacağını söyledi.

Başkan Güler, açıklamalarında şu bilgilere yer verdi:

“Kısa süre önce açılışını yaptığımız Fatsa Adası, ilimiz turizmi için önemli bir nokta haline geldi. Açıldığı günden itibaren sadece Ordu’dan değil çevre il ve ilçelerden de ziyaretçilerin akınına uğradı. Adaya olan seferlerinde ücretsiz olması bu ilginin daha da artmasına neden oldu. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak ilimiz turizmine kazandırdığımız bu ada daha önce de vardı. Ancak kimsenin ilgisini çekmeyen ve atıl bir şekilde duran bir yerdi. Burayı şehrimizin turizmine kazandırdık. Buraya yaptığımız sosyal tesis ile birlikte buraya gelen vatandaşlar hem güzel bir zaman geçiriyor hem de Ordu’yu denizden izlemenin keyfini yaşıyorlar. Tekrar bu turizm noktasının ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

“Ordu’ya artı bir değer kazandıran çalışma olmuş”

Fatsa Adasının Ordu turizmine önemli katkılar sunduğunun altını çizen vatandaşlar, yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Hilmi Güler’e teşekkür ettiler.

Vatandaşlar yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdiler:

“Öncelikle böyle bir turizm noktasını Ordu turizmine kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten güzel bir çalışma olmuş. Yapılan çalışma hem ilimize hem de Fatsa’ya yakışmış durumda. Buradan manzarayı seyretmek çok güzel. Ayrıca seferlerin ücretsiz olması bu ilginin artmasında önemli rol oynamış durumda. Tekrar Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve ekibine teşekkür ediyoruz.”

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *