Gündem

Okullarda ülke genelinde sınavlar yapılacak


Okullarda ülke genelinde sınavlar yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin gelişimini izlemek ve müfredatın daha tutarlı bir şekilde işlenmesini sağlamak amacıyla ortaokul 6. sınıf Türkçe ve matematik dersleri ile lise 9. sınıf Türk dili ve edebiyatı ile matematik derslerinde ülke genelinde ortak yazılı sınav düzenleme kararı aldı. Bu uygulama, ilk olarak bu yıl hayata geçiriliyor.

6. sınıflar içi yapılacak sınav Türkçe ve matematik dersleri için yapılacak olan ortak yazılı sınav yarın gerçekleşecekken, 9. sınıf Türk dili ve edebiyatı ile matematik dersleri için sınav tarihi 27 Aralık Çarşamba günü olarak belirlendi.

Sınavda kullanılacak olan sorular Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanıp, sınav günü ilgili okullara teslim edilecek. Sınav, okullar tarafından yapılacak ve sınav sonrası öğrenci cevap kağıtları il ölçme değerlendirme merkezlerine gönderilerek değerlendirilecek.

Ortak yazılı sınavlarda, öğrencilere çoktan seçmeli sorular sorulacak ve bu sınavlar, öğrencilerin akademik performanslarını değerlendirmede önemli bir adım olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu