«

Mudurnu’da Filistin için eller semaya açıldı

Google News


Bolu’nun Mudurnu ilçesinde 7 asırdır sürdürülen ahilik geleneği olan esnaf duası, Cuma namazının selasının ardından gerçekleştirildi. Yapılan esnaf duasında eller, İsrail’in kuşatması altında olan Filistin için semaya açıldı.

featured

   

Mudurnu’da Filistin için eller semaya açıldı

Rahman TOPÇU/ BOLU: BHA

İlçede her cuma selasından sonra yapılan esnaf duasında bu kez eller, İsrail kuşatması altında olan, İsrail zulmüne uğrayan Filistin için semaya açıldı.

“ZULMÜN BİTMESİ İÇİN DUA EDİYORUZ”

Yapılan duanın ardından Mudurnu İlçe Müftüsü Mustafa Yeşilorman, “Öz vatanlarında öldürülen Filistinli kardeşlerimiz var. Hâlbuki onlar kendi vatanlarında. Bunları yapanların kutsal kitaplarında birinci madde şöyle diyor, ’Öldürmeyeceksin’ Tevrat’ta aynen böyle diyor. Maalesef orada bulunan kardeşlerimize, müslümanlara eşi benzeri olmayan bir zulüm yapılıyor. Burada size Kuran’ı Kerim’den bir ayet örnek vermek istiyorum, ‘Her kim yeryüzünde bozgunculuk yapmayacak fesat çıkarmayacak birini öldürürse bütün insanlığı öldürmüş gibi olur’ diyor.  Filistin’de yaşayan kardeşlerimize zulüm ediliyor ve onlar maalesef öldürülüyor. Elektriksiz, susuz, aç bir şekilde bırakılıyorlar. Yaptıkları zulmü tahrife uğramış kitaplara dayandıran bu topluluk yaptıklarını meşru görüyor. Lakin bu doğru değil ve bütün kutsal kitaplarda öldürmeyeceksin diye geçer. Bizler kutsal kitabımıza dayanarak Mümin’in mümin kardeşine yaptığı dua kabul olur, buna inanıyoruz. Ve bu zulmün bitmesi için dua ediyoruz.” dedi

Mudurnu’da Filistin için eller semaya açıldı

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *