«

Milletvekili Avcı müjdeyi duyurdu; Rize Şehir Hastanesi ihalesi gerçekleşti

Google News


Milletvekili Avcı müjdeyi duyurdu; Şehir Hastanesi ihalesi gerçekleşti

Rize’de 8 milyon ton taşın kullanıldığı deniz dolgusu ile kazanılan 350 bin metrekarelik alanda inşa edilecek 800 yataklı Rize Şehir Hastanesi’nin ihalesi yapıldı. Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından 12 Ekim tarihinde gerçekleştirilen Rize 800 Yataklı Şehir Hastanesi ihalesi 8 Milyar 598 Milyon Lira’ya Mustafa Ekşi İnşaat’a kaldı.

AVCI’DAN TEŞEKKÜR

Projeyi ilk günden itibaren yakından takip eden AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Sağlık Bakanlığı tarafından yapım ihalesi gerçekleştirilen Şehir Hastanesi’nin kentin 100 yıllık ihtiyacını karşılayacağını belirterek projenin Rize’ye hayırlı olmasını diledi. Türkiye’nin en özel hastanelerinden biri olacak Şehir Hastanesi’nin 4 blok halinde, 5 kat olarak yöresel mimaride inşa edileceğini kaydeden Avcı, şu açıklamalarda bulundu:

Ve Rize Şehir hastanesi ihalesi gerçekleştirildi. Yıllardır verdiğimiz emek ve gösterdiğimiz çaba artık sonuç verdi. Cumhurbaşkanımızla görüşmelerimiz, bakanlıklar nezdinde süreci hızlandırmak adına yaptığımız toplantılar, görüşmeler hepsi gözümüzün önünden geçiyor. İmar planları, ÇED raporu süreci, dolgu aşaması, proje aşaması hepsi devasa hikayeler barındırıyor. Bu görevleri bıraktığımızda en çok gurur duyacağımız ve belkide en çok hemşehrilerimizin dualarına konu edileceğimiz yatırım olacak. On yıllar boyunca vatandaşlarımız buradan hizmet alacaklar, annelerimiz, babalarımız, çocuklarımız bu muhteşem eserde şifa bulacaklar. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a hemşehrilerim adına yürekten teşekkür ediyorum”

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *