«

Malatya tek yürek İsrail’e tepki mitingi

Google News


Malatya tek yürek İsrail’e tepki mitingi

Kayhan İNCEOĞLU – BHA / Malatya

Zulme sessiz kalmamak ve İsrail’e tepki göstermek için Malatya Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte düzenlenen mitingde Başta MTTB Malatya şube yönetimi, İHH olmak üzere onlarca sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasiler ve vatandaşlar” Filistin İçin Yola Çıkıyoruz” mitingi Malatya Büyükşehir Belediyesi önündeki alanda gerçekleştirildi.

Yoğun katılımın olduğu” Filistin İçin Yola Çıkıyoruz” mitingine AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, İhsan Koca, AK Parti Malatya İl Başkanı Av. Namık Gören, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ve teşkilat üyeleri, Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Mehmet Sağdıç, katılırken eller Filistin halkına İsrail tarafından yapılan katliamların durması için dualar edildi.

Tam bir soykırımın ve insanlık dramının yaşandığı Filistin’in Gazze şeridinde İsrail askerleri çoluk, çocuk demeden katliamlarına devam ederken İsrail’e destek veren İngiltere, Amerika ve Fransa’ya da tepki gösterildi.

Miting sonrası ise toplanan kalabalık araç konvoyuyla Filistin bayraklarıyla şehri gezerek İsrail’i kınadılar.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *