«

Kars’ta, kültür ve sanat etkinliği başladı

Google News


Kars’ın mozaik yapısı ve kültür zenginliklerini yansıtmak ve yaşatmak adına son bahar ve kış aylarında sürekli olarak sanatsal ve kültürel etkinlikler yapılmakta.

featured

Kars’ta, kültür ve sanat etkinliği başladı

Ercüment DAŞDELEN / KARS – BHA

Kars Turizm Birliği Başkanı ve Organizatör Halit Özer ve Furkan Özer sanat iş birliği ile kültürel etkinlikler başladı.

Kars Kültür Merkezinde Notre Dame’ın Kamburu adlı müzikalli oyun sergilendi.

Kars halkının ve de görevi gereği Kars’ta bulunan çok sayıda vatandaşların yoğun ilgisi ile iç içe harika bir atmosfer yaşandı. Tiyatro ya ilgi gösteren vatandaşlarımızın bu ve benzeri aktivitelerin sürekli olması gerektiğini de dile getirdiler.

Özer yaptığı açıklamada, “Yaklaşık 15 yılıdır Şehrimiz Kars’ta kültürel ve sanatsal organizasyonları gerçekleştirmekteyiz. ancak daha iyisi olması adına ve sürekli hale gelmesi için Kafkas Üniversitemiz Rektörlük yönetimi de duruma sıcak bakması ve de daha esnek olması gerekmektedir. yer tahsisi ve salon kiralamalarında oldukça zorlandığımız bu süreçlerde bir çok etkinlikleri de iptal etmek zorunda kalıyoruz. Oysa ki bu hizmeti halkımız ve de vatandaşlarımız ile buluşturmak bizlerin ayrıca görevidir. Etkinliklerin zenginliği bir şehrin vitrinidir. Ayrıca geçmiş günlerden bu tarafa yapılan sosyal ve kültürel etkinliklerimize destek olan önem veren Kars Valiliğimize Kars Emniyet teşkilatımıza İl Küktür ve Turizm Müdürlüğümüze Azerbaycan Kars Baş Konsolosluğuna Katılım gösteren tüm vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunarız.” Dedi.

Kars’ta, kültür ve sanat etkinliği başladı

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *