«

Kars Belediyesi “Tiyatro Topluluğu” hayata geçiyor

Google News


ERCÜMENT DAŞDELEN / KARS BHA

Kars Valisi/Belediye Başkanı Ziya Polat’ın kültürel, sosyal ve sanatsal faaliyetlerin artırılması talimatları doğrultusunda Kars Valiliği himayelerinde Kars Belediyesi, Kafkas Üniversitesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğim Müdürlüğü işbirliğinde oluşan “Kars Belediyesi Tiyatro Topluluğu” hayata geçiyor.

Kars’ta, kültürel ve sanatsal kimliğine değer katmak, kursiyerlerin toplumsal, sanatsal ve kültürel gelişimine yardımcı olmak, beden ve ruh sağlıklarını korumak, araştırmacı ve yaratıcı nitelikleri sahip kişiler olarak yetiştirilmelerine katkıda bulunmak amacıyla kurulan “Kars Belediyesi Tiyatro Topluluğu” çalışmalarına başlıyor.

Tiyatro topluluğuna katılmak isteyen 16 yaş üzeri tüm vatandaşlar 10-18 Ekim 2023 tarihleri arasında Gençlik Merkezi, Aynalı Köşk Kültür Sanat Merkezi ve Kars Belediyesi Hizmet Binasındaki başvuru noktalarına şahsen başvuru yapacak.

Tiyatro sanatçıları, dizi ve sinema oyuncuları ve öğretim görevlileri gibi alanında uzman jüri üyelerinin yer aldığı oyuncu seçmeleri 21-22 Ekim 2023 tarihlerinde Aynalı Köşk Kültür Sanat Merkezinde yapılacak.

Tiyatro sanatına gönül veren, yeteneğine ve kendine güvenen tüm vatandaşların müracaat etmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *