Gündem

“Kaale almayın, meşruiyet kazandırmayın bu zırvalara”


Karalahana cevabı: “Kaale almayın, meşruiyet kazandırmayın bu zırvalara”

4 milyon nüfuslu Hırvatistan’da yayın yapan Taste Atlas (Lezzet Atlası) adlı internet sitesi sözde yaptığı araştırma ve oylama ile dünyanın en kötü 100 yemeğini seçti. Listede biri ilk 10’da olmak üzere Türkiye’den de iki yemek yer aldı. O yemeklerden biri de karalahana Çorbası oldu.

İnternet sitesinin uydurma araştırmasına tepkiler sürerken, Karadeniz’de yapılan Karalahana Çorbaları sokaklarda halka ikram ediliyor. Karadenizlilerin vazgeçilmez lezzetleri arasında ilk sıralarda yer alan Karalahana çorbası lezzeti ile yerli yabancı turistlerinde beğenisi topluyor.

Hırvatistan merkezli Taste Atlas sitesinin geçen yılda benzer araştırmalar yaptığı ortaya çıktı. Ülkelerle ilgili benzer yayınlar yaparak popüler olmaya çalıştığı anlaşılan siteye en güzel cevabı ise dünyaca ünlü yemek eleştirmeni Vedat Milor vermişti.

Milor’un geçen yıl taste Atlas ile ilgili yaptığı paylaşım şöyle;

“Böyle arada restoranlarla ve yemeklerle ilgili saçma sapan listeler gündeme geliyor. Nasıl bir metodoloji izlediği ya da kimin oy verdiği belli değil. Tek fonksiyonu sahip olduğumuz kompleksleri gün yüzüne çıkarmak. Kaale almayın, meşruiyet kazandırmayın bu zırvalara”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu