«

İsrail’in saldırısı protesto edildi, konsolosluğa girmek isteyen göstericilere polis müdahale etti

Google News


İsrail’in saldırısı protesto edildi, konsolosluğa girmek isteyen göstericilere polis müdahale etti

Mine KÖSELER – BHA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “İçerisinde kadınların, çocukların, masum sivillerin olduğu bir hastaneyi vurmak, İsrail’in en temel insani değerlerden yoksun saldırılarının son örneğidir. Gazze’de yaşanan ve tarihte benzeri olmayan bu vahşeti durdurmak için tüm insanlığı harekete geçmeye davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

ON BİNLERCE KİŞİ TEPKİ GÖSTERDİ

Türkiye’de çoğu ilde vatandaşlar bu olayı protesto etmek amacıyla akın akın meydanlara gitmeye başladı. İstanbul’da da İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan on binlerce  vatandaş, saat 23.00 itibariyle Gazze’deki Al-Ahli Arab Hastanesi’ne yönelik saldırıyı protesto etti. Beşiktaş’taki konsolosluk binasına ellerinde Filistin bayraklarıyla gelen vatandaşlar tekbir getirerek Katil İsrail, Filistin’den defol sloganları attı. Bazı vatandaşlar konsolosluk tarafına yumurta atarken İsrail bayrağını yakarak tepkilerini gösterdi.

POLİS BİBER GAZI KULLANDI

Kalabalıktan bir grup  konsolosluğu çevreleyen güvenlik bariyerlerini aşmak isteyince polisle grup arasında arbede yaşandı. Güvenlik güçleri kalabalığı dağıtmak için biber gazı kullandı. Vatandaşlar biber gazından etkilendi. Polis ekipleri trafiğe kapatılan caddede geniş güvenlik önlemleri aldı. Kalabalığın protestosu sloganlar eşliğinde devam etti.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *