«

Isparta’da kahkaha tufanı esecek

Google News


Cuma akşamı en komik oyuncular Isparta’ya konuk olacak.

featured

Isparta’da kahkaha tufanı esecek

Yaz mevsiminin sona ermesiyle birlikte kültürel ve sanatsal etkinlikler kendisini göstermeye başladı. Isparta Belediyesi Kültür Merkezinde neredeyse her gün değişik sanatsal ve kültürel etkinlikler düzenleniyor.

Bu etkinlikler kapsamında 13 Ekim Cuma akşamı saat 20.00’de TV’den tanıdığımız Güldür Güldür Show oyuncularından Mahir İpek’in de yer aldığı Ankara Şehir Tiyatrosunun sahnelediği ‘Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü’ isimli oyunu sergilenecek.

GÜLME KRİZİNE GİREBİLİRSİNİZ

Nobel edebiyat ödüllü Dario Fo tarafından yazılan oyun, 1969’da Milano’da geçer. Duomo Meydanı yakınlarında bir bomba patlar ve 16 kişi yaşamını yitirir.

Polis ve iktidar yanlısı bir kısım medya olayı “solcu anarşistlerin” eylemi olarak göstermek ister. Polis patlamadan anarşistleri sorumlu tutar ve Giuseppe Pinelli’yi gözaltına alır. Sorgudaki 3. günün sonunda Pinelli, sabah polis merkezi binasının önündeki kaldırımlar üzerinde ölü bulunur. Polis, sorgu sırasında anarşistin binanın beşinci katından “kaza sonucu” düştüğünü söyler. Bu sırada aynı binaya “akıllı bir deli” sorgulanmak üzere getirilmiştir.

Isparta’da kahkaha tufanı esecek

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *