«

Havayolu ile ilgili uçuşları net olarak durdurduk

Google News


Bakan Uraloğlu: Havayolu ile ilgili uçuşları net olarak durdurduk

Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) gerçekleşen AK Parti grup toplantısı öncesi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

İsrail’e yapılan uçuşlar ve deniz yük taşımacılığına yönelik Uraloğlu, havayolu uçuşlarını durduklarını belirterek, ‘’Havayolu ile ilgili uçuşları net olarak durdurduk. O bölgedeki limanlarla ilgili 3’üncü seviye güvenlik önlemlerini alarak ancak yanaşılması söz konusu. Yayınladık. Takip ediyoruz. Güvenlik derecesini azaltıp, artırma veya tamamen kaldırma noktasında şartları takip ediyoruz. Şartlar netleştiği zaman bizde yeni bir karar almamız gerektiğinde, o kararı alacağız.’’ dedi.

Gerek duyulması halinde Dışişleri Bakanlığı ile koordineli olarak İsrail’de bulunan Türk vatandaşlarının tahliyesinin gerçekleştirileceğini açıklayan Bakan Uraloğlu, ‘’Şu anda oradaki konuyu birinci derecede Dışişleri Bakanlığımız yürütüyor. Dolayısı ile Dışişleri Bakanlığımızla biz koordineliyiz. Gerek duyulması halinde denizden, havadan her türlü operasyonu yapmaya ilgili hazırlığımız var.’’ diye konuştu.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *