«

Gebze EYT ve Emekliler Derneği Topladıkları Dilekçeleri TBMM’ne Verdi

Google News


Gebze’de topladıkları on binlerce imzalı dilekçelerini ve hazırladıkları taleplerini yazan dosyalarını iletmek için Gebze EYT ve Emekliler Derneği üyeleri TBMM’ne gitti.

Şevket Gölük – BHA Ankara

Çalışma hayatı ve emeklilik hayatlarında karşılaştıkları hak ihlalleri ve mağduriyetler karşısında taleplerini dile getiren Gebze EYT ve Emekliler Derneği topladıkları on binlerce imzalı dilekçeleriyle birlikte CHP grup toplantısına katıldı.

Karşılaştıkları hak ihlalleri ve mağduriyetler karşısında taleplerini dile getiren Gebze EYT ve Emekliler Derneği üyeleri yapılan düzenlemelerin mağduriyeti gidermediğini hatta adaletsizliğin derinleştiğini vurguladılar.

Yeni yasama yılında yapılacak düzenlemelerle mağduriyetin giderilmesini talep eden dernek üyeleri, bu konuda Meclis’in adım atması gerektiğini vurguladı. Dernek üyeleriyle görüşen CHP Kocaeli Milletvekili Nail Çiler de yaşanan mağduriyete ilişkin şunları söyledi:

“Bu sorun şimdiye kadar çözülmesi gereken, giderek derinleşen bir sorun. Bu konuda yapılan yasal düzenlemeler vatandaşlarımızı hayal kırıklığına uğrattı. Geçmiş dönemden bize miras kalan bu sorunu Meclis’in ana gündem maddelerinden biri yapmalı ve derhal çözmeliyiz.”

Dernek üyeleri, Çiler’le görüşmelerinin ardından CHP grup toplantısına katıldı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret ederek taleplerini dile getirerek destek istediler.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *