«

Eyyübiye’de toplu açılış töreni

Google News


Eyyübiye’de toplu açılış töreni

ŞANLIURFA – BHA

Türkiye’nin en çok genç nüfusa sahip ilçesi olan Eyyübiye’de gençlere yönelik yatırımlar yapılmaya devam ediyor. Eyyübiye Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak hizmete sunulan Süleymanşah Gençlik Merkezi, Onikiler Sınav Hazırlık Merkezi ve Yenice Sınav Hazırlık Merkezi 14 Ekim Cumartesi (Yarın) törenle açılacak. Açılış törenine Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un yanısıra TBMM Başkanvekili ve Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ da katılacak.

Son teknolojiler Eyyübiye gençliğinin hizmetine sunulacak

Hayati Harrani Mahallesi Süleymanşah Caddesi üzerinde yer alan Mustafa Kuş Parkı’nda gerçekleşecek törenle hizmete sunulacak olan Süleymanşah Gençlik Merkezi’nde; üniversiteye hazırlık kursları, kültür, sanat ve mesleki eğitim atölyeleri, uzay gözlemevi gibi ayrıntılar yer alıyor. Her dönem yaklaşık 1000 gencin istifade edebileceği gençlik merkezinde ayrıca bilgisayar yazılım ve donanım, robotik kodlama, 3D kodlama ve yazıcı, CNC gibi dünyadaki son teknolojiler Eyyübiye gençliğinin hizmetine sunulacak.

Aynı törende daha önce hizmete sunulan ve yüzlerce Eyyübiyeli genci üniversite hayallerine kavuşturan Onikiler ve Yenice Sınav Hazırlık Merkezleri’nin de resmi açılışı gerçekleştirilmiş olacak.

Başkan Mehmet Kuş törende gençlere yeni müjdeler verecek

Şanlıurfa’nın en genç ilçesi Eyyübiye’de, gençlerin eğitimine yönelik projelere büyük önem veren ve bütçesinin yüzde 60’ına yakının eğitim ve spor yatırımlarına ayıran Başkan Mehmet Kuş’un, açılış töreninde yeni projelerin müjdesini de vermesi bekleniyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *