«

El Sanatları ve Tasarım Fuarı “CRAFTİSTANBUL” Çarşamba günü kapılarını açıyor

Google News


El Sanatları ve Tasarım Fuarı “CRAFTİSTANBUL” Çarşamba günü kapılarını açıyor

Bu yılki fuara Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden üniversitelerin Güzel Sanatlar ve Mimarlık Tasarım bölümleri, T.C Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı Olgunlaşma Enstitüleri, yerel yönetimlerin el sanatları ile ilgili bölümleri, vakıf ve dernekler de katılacak. Ayrıca, yabancı ülkelerden katılımcılarla uluslararası bir platformda buluşacak olan fuar, el sanatlarının ve tasarımlarının yeniden hayat bulmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

Fuar süresince ziyaretçiler, sanatkarların el yapımı ürünlerini görme ve satın alma fırsatı bulacaklar. Ayrıca, yerli ve yabancı alımcılar toplu alımlar yapabilecek, ticari bağlantılar kurabilecekler. CRAFTİSTANBUL’un butik mağazalar, tasarımcılar, iç mimarlar ve sanat öğrencileri için de büyük ilgi çekeceği ve turizmin önemli bir yan ürünü olacağı bekleniyor.

Fuar, 04-08 Ekim 2023 tarihleri arasında 10:00-20:00 saatlerinde ziyaretçilere açık olacak. Resmi açılış ise 04 Ekim’de saat 16:00’da Geleneksel Türk işleme Sanatçısı Cemile Gül Koleksiyonu – Defile “Sim Sır Sandık” katılımlarıyla gerçekleştirilecek. Ayrıca, her yıl gelenekselleşen ödül töreninde “El Sanatçısı Onur Ödülü”, “El Sanatı Katkı Kurum Onur Ödülü” ve “Kardeş Ülke Onur Ödülü” sahiplerini bulacak.

CRAFTİSTANBUL’da geleneksel ve çağdaş el sanatlarının en üstün örneklerini sergilemeyi hedeflediklerini belirten yetkililer, geleceğin antikaları olabilecek ürünlerin fuar kapsamında yer alacağına inanıyorlar. Etkinlik boyunca uygulamalı üretim gösterileri, workshop’lar, konferanslar, sohbet toplantıları, özel koleksiyon sergileri ve malzeme araçgereçlerle ilgili örneklerin de sunulacağı vurgulanıyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *