Gündem

‘El Feneri Işığında’ resim sergisi dikkat çekti


‘El Feneri Işığında’ resim sergisi dikkat çekti

Hakan BAKAR/SİVAS-BHA

Buruciye Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) görsel sanatlar yetenek alanı öğrencileri “Yılın en uzun gecesini rengarenk boyuyorum” temalı karma resim sergisi açtı.

BİLSEM içerisinde 45 öğrencinin katılımıyla görsel sanatlar öğretmeni Kadriye Epik rehberliğinde düzenlenen serginin açılışını İl Milli Eğitim Müdürü Necati Yener ve idareciler gerçekleştirdi.

Sergiyi gezen Yener, görsel sanatlar öğretmeni Kadriye Epik’ten bilgi alarak, BİLSEM çocuklarının ne kadar yetenekli olduğunu söylemek isterim. Yavrularını bize emanet eden anne babalara çok teşekkür ediyorum. Özellikle bu tür çalışmaların bilincinde olan tüm paydaşlarımıza, kurum yöneticilerine, il ve ilçe temsilcilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Kadriye Epik, Sergiye katılım sağlayanlara teşekkür ederek, “Amacımız yılın uzun gecesinde renklerle karanlığı aydınlatmaktı. Sergiye katılanlar masal anlatımıyla en uzun geceyi yaşadılar. El feneri ışığında resimlere neon renk ışıkları boya etkisi verilen sergimiz her kesimden yoğun ilgi gördü. Bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim.” şeklinde ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu