«

Burdur’da 132 düzensiz göçmen yakalandı

Google News


Güvenlik güçleri tarafından İlimiz genelinde göçmen kaçakçılığı ve düzensiz göç ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam ediliyor.

Bu kapsamda, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 01.09.2023-30.09.2023 tarihleri arasında Cumhuriyet Başsavcılıkları ile koordineli olarak yapılan (17) çalışmada yakalanarak hakkında adli/idari işlem yapılan (26) yabancı uyruklu şahıstan (1)‘i tutuklanmış (25)’i ise idari işlemlerinin tamamlanmasına müteakip İl Göç İdaresi Müdürlüğüne sevk edilmişlerdir.

Müdahale edilen olaylarda; 

(11) Suriye Uyruklu şahsın Yol İzin Belgesi Olmadan Seyahat ettiği tespit edilerek, şahıslara toplamda (31.504) TL idari para cezası uygulanmış, kayıtlı oldukları ile gitmeleri hususunda Burdur İl Göç İdaresi Müdürlüğü ile gerekli koordine kurularak tebliğ yapılmıştır.
(12) Suriye Uyruklu ve (1) Ukrayna Uyruklu şahsın Ülkemizde kayıtsız Yasadışı olarak bulunduğu tespit edilerek, şahıslar idari işlemlerinin tamamlanmasına müteakip Burdur İl Göç İdaresi Müdürlüğüne sevk edilmişlerdir.
(1) Afganistan Uyruklu şahsın Ülkemize Yasadışı Giriş yaptığı tespit edilmiştir. Şahsa (14.410) TL idari para cezası uygulanarak, şahıs Burdur İl Göç İdaresi Müdürlüğüne sevk edilmiştir.

Burdur İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca, (132) Düzensiz Göçmenin Burdur Göç İdaresi Müdürlüğünce yapılan işlemlerine müteakip İstanbul, Antalya ve Aydın Geri Gönderme Merkezlerine sevkleri sağlanmıştır.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *