«

ATO Yönetim Kurulu Üyesi Akça, ATO’nun mesleki eğitim konusundaki çalışmalarını Avrupa’ya tanıttı…

Google News


ATO Yönetim Kurulu Üyesi Akça, ATO’nun mesleki eğitim konusundaki çalışmalarını Avrupa’ya tanıttı…

ANKARA – BHA

ATO Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Akça, İtalya’nın Torino kentinde gerçekleştirilen “Avrupa Çıraklık İttifakı Partner Ülkeler 6. Semineri”ne konuşmacı olarak katıldı.

ATO Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Akça, İtalya’nın Torino kentinde düzenlenen “Avrupa Çıraklık İttifakı (EAfA) Partner Ülkeler 6. Semineri”ne katıldı. Türkiye’yi temsilen Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin katılım sağladığı seminerde konuşan Akça, Ankara Ticaret Odası’nın nitelikli işgücü ve mesleki eğitim konusunda yaptığı çalışmaları, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) “81 İlde 81 Okul” projesi kapsamında ATO’nun hamiliğini üstlendiği Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” örneği üzerinden anlattı.

Meslek eğitimi konusunda referans okul hedefi

Ankara Ticaret Odası’nın Milli Eğitim Bakanlığı’nın da desteğiyle reel sektör ve mesleki eğitim arasındaki işbirliğinin artırılmasına yönelik projeler hayata geçirdiğini kaydeden Akça, “Milli Eğitim Bakanlığımızın da desteğiyle Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin mevcut fiziki imkânlarını daha da geliştirmek için çalışmalar yürütüyoruz. Okuldaki atölye ve laboratuvarların gelişen teknolojiye uygun olarak yenilenmesi konusunda Bakanlığımız ile iletişim içindeyiz. Öğrencilerin sektörü tanımaları, gelişmeleri yakından takip etmeleri için toplantılara, gezilere, fuarlara, başarı örneklerinin anlatıldığı kariyer günlerine katılımlarına destek veriyoruz. Öğrencilere burs ve staj imkanı sağlayarak, eğitim aldıkları alanlarda düzenlenen yarışmalara katılmaları için malzeme ve ekipman desteği sağlıyoruz. Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni mesleki eğitimi konusunda referans bir okul haline getirmeyi hedefliyoruz. Nitelikli işgücü ve girişimciliğin artarak, ekonomiye katkı sağlaması ancak mesleki eğitimle mümkün” dedi.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *