«

Ankara’nın Beypazarı İlçesinde Jandarma tarafından, “Tarım Araçları Mobil Trafik Eğitimi” verilmeye başlandı

Google News


Ankara’nın Beypazarı İlçesinde Jandarma tarafından, “Tarım Araçları Mobil Trafik Eğitimi” verilmeye başlandı

Yasar Tonbak / ANKARA (BHA)-

-Ankara’nın Beypazarı İlçesinde Jandarma Komutanlığı, Trafik tim komutanlığı ekipleri tarafından Uruş ve Tacettin Mahallelerinde, traktör sürücülerine yönelik eğitimler verilmeye başlandı.
Beypazarı İlçe Jandarma Sorumluluk bölgesinde bulunan Mahallelerde, tarım araçlarına yönelik Mobil Trafik eğitimleri Beypazarı 57.inci Jandarma Trafik Timi tarafından verilmeye başlandı.
İlk olarak Tacettin ve Eski beldelerden Uruş mahallesinde verilen eğitimlerde, tarım araçları ve traktör sürücülerine, “Reflektör Tak Görünür Ol”, “Rops Demiri ve önemi, Üçgen Reflektör, Sarı Işıklı Flaşör Lamba ve Trafik kazalarına karşı alınması gereken tedbirler 57 traktör sürücüsüne anlatıldı.
Ayrıca, seminerin verildiği mahallelerde tarım araçları sürücülerine 40 adet üçgen reflektör, traktör römorklarının arkasına takılmak üzere dağıtımında bulunuldu.
Jandarma Komutanlığı yetkilileri, Jandarma sorumluluk alanı içinde kalan mahalle ve köylerde, bu seminerin devam ettirileceğini ve sürücülerin bilgilendirmesinin süreceğini belirttiler.
Uruş mahallesi Muhtarı Murat Uz, Jandarmanın verdiği eğitimlerin yerinde bir eğitim olduğunu ve verilen bilgilerinde çok çok önem arzettiğini söyledi.
Mahalle Muhtarı Murat Uz, “Genel anlamda söyleyecek olursak, kimseyi suçlamadan, traktör römorkları, gerecekten bazen görünmüyor. Jandarma’nın da belirttiği gibi “Reflektör tak görünür ol” sloganı çok önemli. Eğitimler için Jandarma yetkililerine teşekkürlerimi sunuyorum” ifadesinde bulundu:

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *