Gündem

AİÇÜ GreenMetric’te 54 sıra yükselerek 717’nci sırada yer aldı


AİÇÜ GreenMetric’te 54 sıra yükselerek 717’nci sırada yer aldı

Servet ARSLAN/AĞRI-BHA

GreenMetric tarafından Türkiye’den ve yabancı ülkelerden yükseköğretim kurumlarının değerlendirildiği listede AİÇÜ, Ortam ve Altyapı kategorisinde 985, Enerji ve İklim Değişikliğinde 990, Atıkta 675, Su kategorisinde 460, Toplu Taşımada bin 175, Eğitim ve Araştırma kategorisinde ise bin 125 puan alarak toplam 5 bin 410 puanla 717’nci sıraya yükseldi.

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT yaptığı değerlendirmede, AİÇÜ’nün sürdürülebilir ve yenilenebilir enerji kaynakları ve yeşil kampüsü ile dünyadaki yeşil kampüse sahip ilk 500 üniversite arasında olma hedefine yaklaştığını söyledi.

Çevre bilinci konusunda Üniversite olarak çok hassas olduklarını ifade eden Prof. Dr. KARABULUT, Üniversitemiz kampüsünün Türkiye’deki en güzel üniversite kampüslerinden biri olduğunu belirtti.

Prof. Dr. KARABULUT, üniversitenin uluslararası platformlardaki başarı sıralamasının her geçen yıl yükseldiğini belirterek, “Elde ettiğimiz tüm başarılarda akademik, idari personel ve öğrencilerimizin büyük bir payı bulunmaktadır. Üniversitemizin GreenMetric platformunda başarılı bir şekilde yer almasında emeği bulunan başta Kariyer Planlama ve Mezun İzleme Uygulama ve Araştırma Merkezi personelimiz olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 

default

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu