«

Afganistan’da deprem sonrası hastanelerde yer kalmadı

Google News


Afganistan’ın İran sınırındaki 2 milyon nüfuslu en büyük şehirlerinden biri olan Herat’ta deprem oldu. 8 dakika arayla 5,5 ve 6,2 büyüklüğünde iki ayrı depremin meydana geldiği belirtildi.

featured

Afganistan’da deprem sonrası hastanelerde yer kalmadı

Depremlerin merkez üssünün Herat’ın Zinda Can ilçesi merkezinden sırasıyla 29 ve 35 kilometre uzaklıkta olduğu belirtilerek, sarsıntıların yerin 11,4 ve 10 kilometre derinliğinde gerçekleştiği ifade edildi.

Almanya’daki Heratlı’lar harekete geçti

Almanya’nın Hamburg şehrinde de çok sayıda Herat’lı da ülkesindeki deprem felaketi için seferber oldu. Herat’da ilk belirlemelere göre 2 binden fazla kişinin depremden dolayı yaşamını kaybettiği, çok sayıda insanın da yaralı olduğu ve evlerinin yıkıldığı bilgisi geldi. Herat ve çevre hastanelerde yer kalmadığı bilgisi verildi. Herat’lı yetkililer artçı depremlerden dolayı evlere girilmemesi uyarsında bulundu.
Herat halkı geceyi dışarda geçirdiler. İnsanların perişan olduğu Herat’dakilere yardım için seferber olundu. Depremzedelere yardım etmek isteyenler için Hamburg’daki yakınları yardım toplamaya başladı.

Afganistan’da deprem sonrası hastanelerde yer kalmadı

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *