«

34. Ankara Film Festivali kasım ayında gerçekleşecek

Google News


34. Ankara Film Festivali kasım ayında gerçekleşecek

Şevket GÖLÜK / ANKARA – BHA

Başkent Ankara’da bu yıl 34’üncüsü gerçekleştirilecek Ankara Film Festivali‘nin “Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması“nda yer alacak 9 film, festival resmî sitesinden duyuruldu. Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı önderliğinde düzenlenecek festivalde yarışacak filmler şu şekilde sıralanıyor:

8×8 – Kıvanç Sezer

Aniden – Melisa Önel

Annesinin Kuzusu – Umut Evirgen

Cam Perde – Fikret Reyhan

Karganın Uykusu – Tunahan Kurt

Kör Noktada – Ayşe Polat

Sanki Her Şey Biraz Felaket – Umut Subaşı

Son Hasat – Cemil Ağacıkoğlu

Yüzleşme – Filiz Kuka

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen 30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali‘nden ödülle dönen Sanki Her Şey Biraz Felaket, Karganın Uykusu, Annesinin Kuzusu ve Yüzleşme gibi filmler, bu festivalde de hem büyük ödül için yarışıp hem de Başkentli sinemaseverlerle buluşacak.

34. Ankara Film Festivali’nde “En İyi Film” ödülüne layık görülecek yapım 100 bin TL, “En İyi İlk Film” ödülünün kazananı ise 40 bin TL gibi cüzi para ödüllerinin de sahibi olacak.

Ulusal yarışmada kazanana karar verecek jürinin önümüzdeki günlerde açıklanacağı festival, bu yıl 2-10 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 34. Ankara Film Festivali’nin, farklı alanlarda verilecek Onur Ödülleri, 2 Kasım’da Büyülü Fener Sineması’nda düzenlenecek açılış töreniyle sahiplerini bulacak.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *